Proje Fizibilite Danışmanlığı/Geleceği Yönetmek/Tasarlamak

Dış Ticarete İlişkin Proje Yönetimi

Firmalarımızın yurtdışından eşya tedarikinden yurtdışına eşya gönderimine kadar gümrük işlemleri dahil tedarik zincirinin her aşamasında verimliliği arttırmak, insan hatasını azaltmak için teknolojik takip sistemlerinin kurulması aşamalarında firmamızın işlemlerini analiz ederek en optimum çözümlerin üretilmesinde yanınızdayız.

Geleceği Yönetmek/Tasarlamak

Giderek çeşitlenen, küreselleşen ve son derece rekabetçi bir atmosferde, siyasi alınan kararlar, yapılan ticaret anlaşmaları veya birliklerin sağladığı avantaj veya dezavantajların farkında olmak, daha rekabetçi, isabetli kararlar alınmasında önem arz etmektedir. Bize düşen karar noktalarına dış etkenlerde meydana gelen ve gelecek olan gelişmeler hakkında bilgi vererek yerinde aksiyonların alınmasında destek olmaktadır.

Esnek/Modüler Yapımız

Firmanızın dış ticaret eşya yapısına özgü uzman kadro istihdamı yapılanması, iş akışı oluşturma, firmanız ihtiyacına özgü geri besleme ve raporlama, arşivleme sistemlerinin oluşturulması.

Danışmanlık ve Mevzuat Bilgilendirme

Gümrük mevzuatı gri bir mevzuattır, yoruma açıktır. Diğer yandan, gümrükte yapılan her işlem bağlayıcıdır ve cezai risk taşır. Tüm gümrük ve dış ticaret süreçlerinizde olay bazında değerlendirme yaparak en uygun mevzuat desteğini en hızlı şekilde sunmayı garanti ediyoruz.

Gümrük her gün değişen canlı bir mevzuattır. Bunun bilinciyle sadece mevzuat takibi yapan, yorumlama tecrübesine sahip ekimiz her sabah siz işlerinize başlamadan sizin için olan değişiklikleri anlık takip edip etkilerini size özel olacak şekilde analiz edip paylaşmaktayız. Bu hizmetimizle, gümrükte yaşanan hiçbir gelişmeden geri kalmamakla beraber size özel hazırlanan bültenler sayesinde size etkisini anında öğrenebilirsiniz.

Cari Denetim, Sürekli Denetim Hizmetleri

Gümrükleme sürecinde doğru iş yapmak amacıyla yola çıkan firmamız, beyanlar silsilesi olan gümrük işlemlerinin öneminin farkında olarak yaptığı her işlemde aynı özeni göstererek işini ciddiye alır.

Gümrükte her beyan ve eki belgeler ayrı bir önem taşır. Bu yaklaşımla hem işlemlerimizin yürütülmesi aşamasında hem de işlemler tamamlandıktan sonra denetim hizmetlerimizle sizin için riski kontrol altına alıyoruz. Beyanname tescilinden önce işlemler işi yapan ekiplerimizden ayrı sadece denetim alanında uzmanlaşmış ekibimiz tarafından kontrol edilmekte, beyanname tescilinden sonra da yoklama veya tarama usulüyle beyannameler kontrol edilerek raporlama yapılmaktadır. Tüm bu süreçler tamamen farklı birim tarafından yürütülerek anlık/günlük/aylık raporlamalar ve alınacak aksiyonların takibi ile canlı olarak sizlere yakın yürütülmektedir.

Sorunuz mu var?
Bize Ulaşın

Katalog

Güncel kataloğumuzu Türkçe ve İngilizce seçenekleri ile aşağıdan görüntüleyebilsiniz.