Hizmetlerimiz

 

Gümrükleme Hizmetleri

Dış ticaret işleminin en önemli noktası olan gümrükte yapılacak tüm işlerin hızlı, doğru ve eksiksiz olması esastır.
Daha fazlası için...

Tedarik Zinciri ve Çözümleri

Denetim ve Danışmanlık
HİZMETLERİMİZ

Sizin hesabınıza resmi beyanda bulunan, beyanı ile sizi maddi ve cezai olarak bağlayan kişinin yetkin, konuya hâkim, güvenilir olmasını beklemek en doğal hakkınızdır. Bu kişiyi ne kadar tanıyorsunuz? Yanınızda dolaşıp samimi olması yeterli mi, yoksa önceki yaptıkları birçok yaşam testinden geçmiş, donanımlı, kurumsal yapısı ile dış koşullar ne kadar değişse de çıktısı değişmeyen bir temsilciyle mi çalışmak istersiniz? Evet biz doğru temsilciyiz, doğru yerdesiniz…


GÜMRÜKLEME HİZMETİ

Dış ticaret işleminin en önemli noktası olan gümrükte yapılacak tüm işlerin hızlı, doğru ve eksiksiz olması esastır. Her bir eşyanın ayrı bağımsız olarak ele alınması, tarifelendirme çalışmasının yapılması, yasal gerekliliklerin çıkarılması ve bu işin firmayı, dış ticaret yapısını bilen kişi tarafından yapılması gerekir.Buna göre intikal eden her bir evrakın dayanağı olan ilgili mevzuata göre doğru ve geçerliliğinin kontrol edilmesi ve bu çalışmalar sonucuna göre beyannamenin yazılması, hazırlanan bir beyannamenin başka uzman tarafından kontrol edilmesi, insan hatasını en aza indirecek IT çözümleriyle bunun desteklenmesi yaklaşımıyla hizmet vermekteyiz.

İş doğru yapılmaz ise hiç farkında olmadan hep gereksiz vergi ödeyip durursunuz veya tareks peşinde koşarsınız, keza iş doğru yönetilmez ise, günü kurtarmaya çalışılırsa aniden para cezası ile veya soruşturma ile karşılaşabilirsiniz. Biz böyle yapıyorduk birdenbire mevzuat karşısında anlamsızlaşır, zemin kayar. Mevzuatı doğru bilmek, doğru yorumlamak, doğru uygulamak ana noktadır. Bu doğrulara oturmuş basitleştirmelerden, kolaylıklardan, ekonomik avantajlar sağlayan rejimlerden yararlanmak, daha aza maliyetle, hızlı bir şekilde süreci yönetmek bilgelik, ustalık ister. Biz bunu yaparız.

TEDARİK ZİNCİRİ ÇÖZÜMLERİ


Sektörde bir adım öte giderek verdiğimiz hizmeti sadece gümrük noktasında tutmayarak tedarik zinciri süreçlerinizi bir bütün olarak ele alıp eşyanın yüklenmesi dahil, nakli, sigortası, sınır geçişleri, yurda gelmesi, gümrüklenmesi ve depoya veya alıcısına teslimine kadarki tüm süreçleri biz takip edelim, anlık raporlama ile tedarik zinciri çözümleri üreterek süreci sizin adınıza yürütelim.

Tedarik zinciri çözümlerini gümrükleme sürecinden, gümrükleme sürecinin tedarik zincirinden ayrı olarak düşünmek yerine bir bütün olarak ele almak, eşyanın stoklara giriş maliyetini, hızını en optimum noktada gerçekleştirmek firmalarımız için önemli olduğunun bilincindeyiz, bu nedenle tüm tedarik zincirindeki halkaları birlikte ele alıp en optimum çözümlerle maliyet tasarrufu sağlamaktayız.

Tedarik zincirinizi ince dokunuşlarla yüksek performanslı bir değer zincirine dönüştürerek eşyanın yurtdışından tedarik edilip deponuza veya alıcısına ulaştırılana kadar tüm süreçleri takip ve koordine ederek size zaman tasarrufu sağlayarak kârlılığınızı artırıyoruz. Yarattığımız verimlilik artışı ile rekabet ve pazarlama artırarak her büyüklükteki işletme için değer yaratıyoruz. Siz sadece sipariş verin gerisini biz yapalım…

GTİP, MENŞE, KIYMET TESPİTİ

GTİP TESPİTİ

GTİP tespiti, ödenecek vergilerin belirlenmesi yanında ticaret politikası önlemleri ve ürün güvenliği denetimleri açısından da belirleyicidir. İthal edilecek eşyanın GTİP’nin hatalı belirlenmesi durumunda bütün ticari işlem boşa çıkabilmekte, zarar etme yanında ciddi para cezalarıyla da karşılaşabilme riski doğmaktadır. Uzman yetkin ekibimizle GTİP tespiti yapmaktayız.
Image

MENŞE TESPİTİ

Serbest Ticaret Anlaşmaları, PAAMK, PAMK, Batı Balkan Menşe Kümülasyonu gibi ikili ve çok uluslu anlaşmalarla tercihli tarife uygulanmakta, ikili ve çapraz kümülasyonlarla eşyanın menşe anlaşmalara göre farklılık taşıyabilmektedir. Eşyanın menşeine bağlı olarak ödenecek vergileri değiştiği gibi ihracatımızda da rekabet avantajı kazanabilmektedir. Bu nedenle ithalatta ve ihracatta eşyanın menşe tespitini yapmaktayız.
Image

KIYMET TESPİTİ

Tedarikçilerle yapılan anlaşmalar, Transfer Fiyatlandırma uygulamaları gereği yapılan fiyat ayarlamaları, grup firmaları arasında yapılan masraf paylaşım faturaları, debit note, credit note, komisyon faturaları, yurt dışından alınan kalıp, çizim, tasarım hizmetler, kapasite artırımları gibi ödemeler ithal ettiğimiz eşyanın kıymetini değiştirmekte, gümrüğe beyan zorunluluğu doğurmaktadır. Bunlarda yapılacak hatalar 3 katı para cezası doğrumaktadır. Bu nedenle sadece alım faturası değil bunun öncesi ve sonrasına da hâkim olmak, değerlendirmek, gerekiyorsa gümrüğe beyan etmek önemli bir konudur ve bilgi birikimi gerektirir. Bu konuda en iyiyizdir.
Image

GELECEĞİ TASARLAMAK

PROJE FİZİBİLİTE DANIŞMANLIĞI

DIŞ TİCARETE İLİŞKİN PROJE YÖNETİMİ
Firmalarımızın yurtdışından eşya tedarikinden yurtdışına eşya gönderimine kadar gümrük işlemleri dahil tedarik zincirinin her aşamasında verimliliği arttırmak, insan hatasını azaltmak için teknolojik takip sistemlerinin kurulması aşamalarında firmamızın işlemlerini analiz ederek en optimum çözümlerin üretilmesinde yanınızdayız.
Geleceğİ Tasarlamak
Giderek çeşitlenen, küreselleşen ve son derece rekabetçi bir atmosferde, siyasi alınan kararlar, yapılan ticaret anlaşmaları veya birliklerin sağladığı avantaj veya dezavantajların farkında olmak, daha rekabetçi, isabetli kararlar alınmasında önem arz etmektedir. Bize düşen karar noktalarına dış etkenlerde meydana gelen ve gelecek olan gelişmeler hakkında bilgi vererek yerinde aksiyonların alınmasında destek olmaktır.
Esnek/Modüler Yapımız
Firmanızın dış ticaret eşya yapısına özgü uzman kadro istihdamı yapılanması, iş akışı oluşturma, firmanız ihtiyacına özgü geri besleme ve raporlama, arşivleme sistemlerinin oluşturulması.

YETKİLENDİRİLMİŞ YÜKÜMLÜ SERTİFİKASI DANIŞMANLIĞI (YYS)

YYS sürecine bir proje olarak yaklaşıp, uzman kadromuzun liderliğinde sürecin her aşaması tarafımızca tamamlanıp, eğitimlerin verilmesi ve yıllık faaliyet raporlarının hazırlanması dahil yanınızdayız.
Dış ticaret firmalarının hızlı ve düşük maliyetle ithalat, ihracat işlemlerini yeşil hat ile yürütmelerini sağlayan, devletin gözünde muteber firma olarak minimum denetimle işlem yürütebilme ayrıcalığı sağlayan Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikasının alım süreci yürütülmesine ilişkin A’dan Z’ye danışmanlık yaklaşımımızla, tüm süreçleri uzman kadromuzun yürüteceği, yükünüzü en aza indiren çalışma taahhütümüzle en hızlı ve profesyonel şekilde belge alan firmayız.

CARİ DENETİM, SÜREKLİ DENETİM HİZMETLERİ

Gümrükleme sürecinde doğru iş yapmak amacıyla yola çıkan firmamız, beyanlar silsilesi olan gümrük işlemlerinin öneminin farkında olarak yaptığı her işlemde aynı özeni göstererek işini ciddiye alır.Gümrükte her beyan ve eki belgeler ayrı bir önem taşır. Bu yaklaşımla hem işlemlerimizin yürütülmesi aşamasında hem de işlemler tamamlandıktan sonra denetim hizmetlerimizle sizin için riski kontrol altına alıyoruz. Beyanname tescilinden önce, işlemler işi yapan ekiplerimizden ayrı sadece denetim alanında uzmanlaşmış ekibimiz tarafından kontrol edilmekte, beyanname tescilinden sonra da yoklama veya tarama usulüyle beyannameler kontrol edilerek raporlama yapılmaktadır. Tüm bu süreçler tamamen farklı birim tarafından yürütülerek anlık/günlük/aylık raporlamalar ve alınacak aksiyonların takibi ile canlı olarak sizlere yakın yürütülmektedir.

HUKUK İŞLERİ

  • Firmaların royalti, masraf paylaşım, distribütörlük sözleşmelerinin yazılması aşması dahil olmak üzere gümrük ve dış ticaret mevzuatı açsından değerlendirilmesi, vergi planlamasında yardımcı olunması,
  • Mevcut sözleşmelerin irdelenerek gümrük açısında geçmiş ve gelecek işlemlere yönelik gereken aksiyonların belirlenmesi,
  • Gümrük tarafında alınan İdari karar, vergi, para cezası kararlarının irdelenmesi, süreç yönetiminde yardımcı olunması, itiraz dilekçelerinin hazırlanması,
  • Olay bazında adli makamlara sunulmak üzere Uzman Raporlarının hazırlanması süreçlerinde yanınızdayız.
  • Ayrıca, çözüm paydaşımız Avukatlarla dava açılması, takibi ve sonuçlandırılması aşamalarında da sizlere hizmet vermekteyiz.DANIŞMANLIK VE MEVZUAT BİLGİLENDİRME

Gümrük mevzuatı gri bir mevzuattır, yoruma açıktır. Diğer yandan, gümrükte yapılan her işlem bağlayıcıdır ve cezai risk taşır. Tüm gümrük ve dış ticaret süreçlerinizde olay bazında değerlendirme yaparak en uygun mevzuat desteğini en hızlı şekilde sunmayı garanti ediyoruz.
Gümrük her gün değişen canlı bir mevzuattır. Bunun bilinciyle sadece mevzuat takibi yapan, yorumlama tecrübesine sahip ekimiz her sabah siz işlerinize başlamadan sizin için olan değişiklikleri anlık takip edip etkilerini size özel olacak şekilde analiz edip paylaşmaktayız. Bu hizmetimizle, gümrükte yaşanan hiçbir gelişmeden geri kalmamakla beraber size özel hazırlanan bültenler sayesinde size etkisini anında öğrenebilirsiniz.